Václav Štěpánek – Josef Dohnal (eds.): Savremena srpska i češka slavistička istraživanja / Současná srbská a česká slavistická bádání. Brno: Ústav slavistiky Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, 2021. 257 stran. Brno – Bělehrad, sv. 2. ISBN 978-80-263-1699-2.

Druhý svazek vzešlý z tradičního setkání brněnských a bělehradských slavistů obsahuje pohled na témata, jimiž se na obou pracovištích badatelé zabývají, ať už jde o obecné problémy slavistiky, slavistické historické reflexe, kulturní slavistické témata, problematiku meziliterárních vztahů slovanských národů, rusistická literárně-historická bádání a kontrastivní lingvistická témata. Na publikaci se podílelo 17 autorů, z toho 11 z brněnské filozofické fakulty a 6 z bělehradské, z nichž čtyři jsou doktorandi.