Ústav slavistiky

Tvář ruské propagandy na Slovensku

Ústav slavistiky FF MU v rámci projektu Překlad a jeho lexikografická podpora v slovanském jazykovém a kulturním areálu (MUNI/A/1368/2022) srdečně zve na přednášku

TVÁŘ RUSKÉ PROPAGANDY NA SLOVENSKU

Tomáš Kriššák je odborník na informační bezpečnost, který se dlouhodobě věnuje rozvoji kritického myšlení a mediální gramotnosti napříč generacemi řadou činností a projektů zaměřených na rozvoj těchto v současnosti potřebných vlastností.

Jeho poslední projekt Kira je komiks, který mapuje devět let trvající ruskou agresi proti Ukrajině a nabízí originální pohled na málo známé skutečnosti, které každému pomohou pochopit objektivní roviny této bezpečnostní, morální a humanitární krize, jejíž dopady vnímáme a prožíváme i na Slovensku. Tomáš Kriššák má dlouholeté zkušenosti s prací a působením na školách a s komunikací se studenty všech věkových kategorií.

Jeho přednášky jsou oblíbené nejen díky aktuálnosti svého obsahu, ale také pro poutavý a charismatický projev řečníka. Je znát, že jeho práce je mu současně posláním.

Přednáška:

Přednáška se bude věnovat hlavním narativům ruské propagandy, jejím strategickým cílům a jejich působení na naše obyvatelstvo. Obsah přednášky bude navazovat na faktografickou přílohu komiksu Kira, který přináší komplexní pohled na devět let trvající válku Ruské federace proti Ukrajině.

Přednáška se bude konat 6.4. 2023 od 10.00 hod. online.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info