Tlumočení a překlad pro orgány činné v trestním řízení

  • 31. března 2022
    10:00
  • B2.44

Ústav slavistiky FF MU srdečně zve na přednášku

Tlumočení a překlad pro orgány činné v trestním řízení

Překlad a tlumočení pro orgány činné v trestním řízení je specifická činnost zejména pro osoby, které překlad či tlumočení provádějí. Toto se týká především úkonu tlumočení, kdy je potřeba tlumočit mezi osobou podezřelou z trestné činnosti a osobou kriminalisty, který vede výslech.

Přednáška je koncipována tak, aby posluchačům nastínila odlišnosti tlumočení jednotlivých výslechů, které vychází jak z objasňované trestné činnosti, tak zejména z osoby podezřelé z trestné činnosti. Primárně je přednáška zaměřena na tlumočení, nicméně i překlad má svou nezastupitelnou úlohu. Jedná se o překládání určité specifické činnosti, kdy přístup tlumočníka-překladatele může orgánům činným v trestním řízení velmi napomoci při objasňování trestné činnosti.

Přednáška se uskuteční 31. 3. 2022 od 10:00 hod. a proběhne v posluchárně B2.44. Z důvodu omezené kapacity posluchárny je nutné se na přednášku registrovat. Zájemce prosíme o registraci prostřednictvím následujícího formuláře: https://forms.gle/8vc23a8MzbZzYp8v6

Mgr. Petr Vyskočil byl v letech 1996 až 2017 byl příslušníkem Policie České republiky, kdy si prošel základním útvarem (pořádková policie) a od července 1999 nastoupil na kriminální policii, kde zastával různé pozice až do svého odchodu do jiného bezpečnostního sboru (celní správy), kde je doposud. U celní správy vykonává stejnou činnost jako u Policie ČR, tedy vyhledává a následně objasňuje trestnou činnost.

doc. Mgr. Elena Krejčová, Ph.D.

Bez popisku

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info