Kreativní práce s jazykem

  • 16. března 2023
    10:00
  • Posluchárna C42

Ústav slavistiky FF MU v rámci projektu Překlad a jeho lexikografická podpora v slovanském jazykovém a kulturním areálu (MUNI/A/1368/2022) srdečně zve na přednášku

Kreativní práce s jazykem

Transkreace. Copywriting. Idea making. Slova, která jste už určitě někde slyšeli. Víte ale, co ve skutečnosti znamenají?

Nahlédněte pod pokličku marketingových kampaní a zjistěte, jak se z třístránkového zadání od klienta stane reklamní slogan, který vidíte na billboardech. Za těmi několika slovy se totiž často skrývají hodiny práce. Psát však umíme všichni, takže to jistě nemůže být tak těžké. Nebo ano?

Přednáška se bude konat 16. 3. 2023 od 10.00 hod. v posluchárně C42

Mgr. Miroslav Meňhert

Ahoj, jmenuji se Miro a mám problém… Mám problém s nekvalitními texty. Připravoval jsem obsah pro mezinárodního giganta vyrábějícího mobilní telefony, překládal jsem tiskové zprávy pro výrobce stíhaček a několik let jsem pracoval jako novinář. Kdo tedy jsem? Copywriter, idea maker a překladatel. Nezáleží však na tom, jak to pojmenujete. Svým klientům prostě pomáhám s tím, aby byly jejich texty kvalitní a aby jejich zákazníky přesvědčili o tom, že mají projevit zájem právě o ně.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info