Výběrové řízení pro studijní pobyt v Samaře

21. 2. 2021

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ PRO STUDIJNÍ POBYT V SAMAŘE

Určeno pro studenty rusistických oborů FF MU

Ústav slavistiky FF MU vypisuje pro akademický rok 2021/2022 (příští akademický rok!) interní výběrové řízení pro studijní pobyt v rámci programu ERASMUS+ na partnerské Samarské státní pedagogické a sociální univerzitě v Samaře (Ruská federace).

Doba studia na partnerské univerzitě: 3–5 měsíců

Stipendium: 700 € na měsíc (vypláceno ve třech platbách: 50 % na začátku studijního pobytu, 30 % v polovině mobility a 20 % v posledním měsíci mobility).

Cestovní náklady budou hrazeny podle směrnice EU ve výši odpovídající vzdálenosti od Brna.

Podmínky účasti ve výběrovém řízení:

• studium na Ústavu slavistiky v akademickém roce 2021/2022 v bakalářském, magisterském či doktorském studijním programu
  • dobré studijní výsledky
  • zdravotní předpoklady pro absolvování studijního pobytu
  • stručný motivační dopis (důvod a cíle studijního pobytu)

Studijní pobyt se uskuteční v případě, že to epidemiologické podmínky a z nich vyplývající vládní opatření umožní. V opačném případě bude možno přesunout studijní pobyt do dalšího semestru.

Přihlášky ke studijnímu pobytu adresujte nejpozději do 31. 3. 2021 v elektronické podobě prof. PhDr. Josefu Dohnalovi, CSc.

Poznámka:
Studijního pobytu se bohužel nemohou zúčastnit občané RF, i pokud jsou studenty FF MU. Program ERASMUS+ se na ně v této oblasti nevztahuje.

V Brně dne 21. 2. 2021

prof. PhDr. Ivo Pospíšil, DrSc., vedoucí Ústavu slavistiky FF MU