První ročník mezioborové konference Studentské dialogy o východní Evropě (Brno – Olomouc – Praha)

26. 2. 2019

Ústav slavistiky, Filozofická fakulta Masarykovy univerzity (Brno)

Katedra slavistiky, Filozofická fakulta Univerzity Palackého (Olomouc)

Ústav východoevropských studií, Filozofická fakulta Univerzity Karlovy (Praha)

pořádají první ročník pravidelné mezioborové konference

Studentské dialogy o východní Evropě (Brno – Olomouc – Praha)

Účast na konferenci spočívá v přednesení referátu v délce 20 minut.

Počet účastníků: 15.

(5 z každého pracoviště na základě interní nominace – termín nominace – 31. května 2019)

Každý nominovaný účastník do 30. června 2019 zašle kontaktní údaje, téma a anotaci příspěvku (minimálně 1500 znaků včetně mezer) na adresu: marek.prihoda@ff.cuni.cz.

Příslušné pracoviště zajišťuje nominaci a hradí cestovní náklady.

Podmínky účasti: studenti a absolventi magisterských a doktorských programů, zaměřených na studium východní Evropy, kteří úspěšně obhájili závěrečnou práci v akademickém roce 2018/2019 nebo se nacházejí v pokročilé fázi zpracování diplomové (disertační) práce.

Téma konferenčního příspěvku musí přímo vycházet ze závěrečné práce.

Cíl konference: setkání studentů magisterského a doktorského studia tří partnerských akademických pracovišť s cílem prezentace témat diplomových a disertačních prací, osobního seznámení a vzájemné diskuze.

Konferenční sekce: jazyk, literatura, kultura a dějiny.

Termín konání: říjen 2019 (datum bude upřesněno v nejbližší době).

Publikace: příspěvky zpracované do podoby odborné studie budou v případě zájmu publikovány v periodikách jednotlivých pracovišť.

Oriens Aliter

Nová rusistika, Opera Slavica a Slavica Litteraria

Do 30. srpna 2019 pořádající pracoviště ÚVES FF UK (kontaktní osoba: Marek Příhoda, marek.prihoda@ff.cuni.cz) rozešle všem účastníkům konferenční program a organizační pokyny.

Moderování konferenčních sekcí ročníku 2019 zajistí doktorandi a spolupracovníci ÚVES FF UK.