Nabídka stáží v Petrozavodsku

4. 6. 2018

Studentům rusistických oborů nabízíme pro období podzim 2018 semestrální stáž na Státní univerzitě v Petrozavodsku.

Termín přihlášek: do 13. 6. 2018

Počet míst: 2 (+ 1–2 náhradníci)

Nominace: provádí Ústav slavistiky. Při větším počtu zájemců budou upřednostněni studenti/studentky vyšších ročníků. Stáž není určena rodilým mluvčím. Zájemci se nahlašují dr. Šaurovi.

Trvání stáže: jeden semestr (je možné vycestovat v jarním i podzimním semestru; stáž je nabízena každý semestr). Stáž trvá 5 měsíců.

Začátek stáže: podzimní semestr začíná první zářijový týden a jarní semestr první únorový týden.

Podmínky studia: standardně student musí absolvovat předměty v hodnotě alespoň 20 kr. Předměty se uznávají jako součást studia na MU, student musí stáž naplánovat tak, aby splnil počet kreditů pro postup do dalšího semestru na MU.

Výuka: po obdržení nominace studenti si vybírají ze seznamu předmětů určených pro zahraniční studenty. Výuka je bezplatná. Univerzita v Petrozavodsku nabízí i kurzy ruštiny pro cizince, ty ale nejsou součástí standardní výuky a studenti si je hradí sami.

Ubytování: díky uzavřené mezifakultní smlouvě mají studenti možnost ubytování na koleji za zvýhodněnou cenu 500 RUB (tj. cca 200 Kč) na měsíc.

Stipendium: studentům MU poskytuje stipendium, jehož konkrétní výše se každý rok mění (podle počtu stáží atd.), nicméně standardní výše se pohybuje okolo 6–7 tis. Kč, což po přepočtu činí 16.200–18.900 RUB a měsíční náklady se pohybují okolo 10 tis. RUB. Studenti si tak hradí cestu tam a zpět, zdravotní pojištění a vyřízení víza.

Další informace zde.